PLC زیمنس

تتاصنعت نمایندگی فروش انواع پی ال سی PLC زیمنس در لاله زار و تهران میباشد، شما میتوانید برای دریافت لیست قیمت به روز plc زیمنس با تتاصنعت تماس بگیرید حال به معرفی تاریخچه سیستم های سیماتیک زیمنس میپردازیم. فناوری اتوماسیون ستون فقرات تولیدات صنعتی است. این باعث می شود که امکانات بهره ورتر، کارآمدتر، قابل اعتمادتر و سریعتر باشند. تحقیقات محققان کمپانی زیمنس در اواسط دهه 1950بر روی بهبود و گسترش کنترل منابع تغذیه با تکنولوژی ترازیستوری، در سال 1958منجر به  محصول انقلابی آلمانی ها در حوزه الکترونیک یعنی کنترلر ترازیستوری SIMATIC   گردید که در واقع ترکیبی از”SIEMENS”و “AUTOMATIC” است.

تاریخچه PLC زیمنس | نمایندگی فروش انواع PLC سیماتیک زیمنس در تهران | لیست قیمت و تاریخچه PLC پی ال سی زیمنس siemens سری سیماتیک

این دستاورد  زیمنس پایه و اساس نقش خود را به عنوان یک رهبر جهانی در فناوری اتوماسیون ایجاد کرد. در سفر ما به 60 سال تاریخ SIMATIC به ما بپیوندید.

نسل اول PLC سیماتیک زیمنس با SIMATIC G  

در سال 1959، در نمایشگاه ماشین ابزار پاریس ، زیمنس با افتخار اولین نسل از “سیستم مدولار برای کنترل های بدون تماس” را با نام تجاریSIMATIC G  ارائه کرد . این فناوری جدید بسیار سریعتر از کنترل های رله-کنتاکتوری قبلی و بدون تماس فیزیکی پرسروصدا بود و فضای کمتری را اشغال می کرد.

بنابراین اولین استفاده از SIMATIC G عمدتاً در ایستگاه‌های ترانسفورماتور و نیروگاه‌ها بود، جایی که عناصر کنترل قابل اعتماد به ویژه ضروری هستند.

1964: نوآوری و پیشرفت SIMATIC در PLC زیمنس  

با پیشرفت فناوری و جایگزینی  سیلیکون به جایSIMATIC N | نمایندگی PLC زیمنس ژرمانیوم به عنوان نیمه رسانا  درترازبیستورها ، قدرت و سرعت واستحکام بیشتردرنسل جدید کنترلر نسبت به سری قبل ایجاد گردید و این کنترلر را با نام تجاریSIMATIC N  در صنعت معرفی گردید.

 

 

1973: SIMATIC S3  آغازگر نسل  S

فناوری ریزپردازنده و مدارهای مجتمع به عنوان کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) وارد مهندسی کنترل شدند. با ظهورکنترگر SIMATIC S3 دیگر برنامه ریزی از طریق سیم کشی ثابت انجام نمیشد بلکه از طریق نرم افزار، برنامه ریزی می گردید.این نسل از SIMATIC با  کاهش سیم بندی و درنتیجه تسهیل در پیکربندی، و همچنین با افرایش تصاعدی قدرت محاسباتی، کاربردهای صنعتی جدیدی را امکان پذیر کرد و طراحی آن به گونه ای بود که حتی به کنترل نیروگاه های هسته ای نیز کشیده شد.

pزیمنس نسل پنجم plc  زیمنس، سری Simatic S5 را معرفی کرد که نوآوری را در کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی به ارمغان آورد. زمان پردازش به طور قابل توجهی کاهش یافت و فرآیندهای تولید پیچیده تر را می توان سریعتر و آسان تر حل کرد.

1979: SIMATIC S5

زیمنس نسل پنجم یعنی سری  SMATIC S5 را ارائه داد که فناوری کنترلگرهای منطقی باقابلیت برنامه ریزی را با خود داشت که زمان پردازش رابه طور قابل توجهی کاهش و ساختارهای فرآیندهای پیچیده تر را می توانست سریعتر کنترل کند. این نسل از کنترگرها در دو مدل کامپکت و ماژولار عرضه می شدند.سیماتیک S5 زیمنس

از مدل های کامپکت این سری از کنترلگرها می توان به S5-90U و S5-95U اشاره کرد که دارای دامنه عملکردی و  امکانات محدود بودند. مدل­های S5-100U و S5-115U از سرهای ماژولار محسوب می شدند و برای سیستم های کنترلی با کارایی و ابعاد متوسط طراحی شده بود. در سیستم هایی با عملکرد حساس و حیاتی مدل های F و Simatic S5 H ارائه گردید . معماری مدل S5 155U و S5 135U از نظر ساختار به گونه ای بود که قابلیت های چون کنترل حلقه بسته و یا ارتباط چند پروتکلی و همچنین مانیتور کردن روند کنترل فرایند را فراهم آوردند. نرم افزار مهندسی STEP 5 برای برنامه نویسی هرچه آسانتر این PLCها ارائه گردید.

1996: LOGO! Logic Modules

 زیمنسپی ال سی لوگو زیمنس در سال 1996 نوعی از کنترل کننده ی سیماتیک  ساده و ارزان قیمتی را با نام LOGO ارائه کرد. این مینی PLC برای کارهای کنترلی کوچک (مانند اتوماسیون ساختمان یا ماشین های کوچک) کاربرد دارد.

این PLC بصورت Compact است و برنامه ریزی آن توسط کلید هی روی آن انجام میشود. PLC LOGO ها در دو مدل دارای صفحه نمایش که از این طریق امکان نمایش ورودی و خروجی ها، برنامه نویسی و تست برنامه و ویرایش آن را می دهد. و دیگری بدون صفحه نمایش که باعث اقتصادی و راحتی کاربا آن می شود و برنامه نویسی برای هر دو مدل از طریق نرم افزار LOGO! Soft Comfort صورت میگیرد.برای تهیه و دریافت لیست قیمت پی ال سی  زیمنس میتوانید با تتاصنعت نمایندگی انواع plc زیمنس تماس بگیرید.

 

1994:نسل جدید و قابلیت شبکه (SIMATIC S7)

در سال 1994، نسل جدیدی از PLC ها با تعیین استانداردهای جدید به بازار عرضه شد. دستگاه های اتوماسیون SIMATIC S7 در سه کلاس عملکردی S7-200 ( به صورت کامپکت و برای کاربردهای کنترلی کوچک )، S7-300 ( هم به صورت کامپکت و هم به صورت ماژولار و برای  پروژه های متوسط و نسبتا بزرگ ) و S7-400 ( تماما ماژولار و برای پروژه های بزرگ و حساس )عرضه شدند و استاندارد فیلدباس جدید PROFIBUS و اترنت صنعتی ارتباط یکپارچه را در تمام مسیر از محل کار تا دفتر را امکان پذیر کرد بدین ترتیب عصر شبکه ها آغاز گردید. در سال 1996 زیمنس با اتوماسیون کاملاً یکپارچه (TIA) یک مفهوم اتوماسیون ارائه داد که کل زنجیره تولید را از شروع تا پایان را پوشش می داد. این نقطه عطف بعدی در تاریخ اتوماسیون بود. برای تهیه و دریافت لیست قیمت پی ال سی s7 زیمنس میتوانید با تتاصنعت نمایندگی انواع plc زیمنس تماس بگیرید.

2009:  plc زیمنس SIMATIC S7-1200

در ادامه بیان تاریخچه انواع PLC زیمنس، میپرسیم به نسل کامپکت زیمنس،  نسل جدید از خانواده SIMATIC S7 با پیشرفت پروتکل های شبکه ها و افزایش دامنه عملکرد و نرم افزار حرفه ای  TIA Portal ، با نام Simatic S7-1200 معرفی گردید که توانست با طیف گسترده ای از کاربرد اتوماسیون سازگار شود. این کنترلگر در نقش S7-200 در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. برای تهیه و دریافت لیست قیمت  plc s7 و  زیمنس میتوانید با تتاصنعت نمایندگی انواع plc زیمنس تماس بگیرید.

PLC سیماتیک S7 siemens| نمایندگی فروش انواع PLC سیماتیک زیمنس در تهران | لیست قیمت و تاریخچه PLC پی ال سی زیمنس siemens سری سیماتیک

2013:  SIMATIC S7-1500

در ادامه بیان تاریخچه انواع PLC زیمنس، میپرسیم به نسل پیشرفته plc زیمنس؛ سری کنترلگر پیشرفته Simatic S7-1500  از نظر عملکرد و کارایی به یک رکورد دست یافت. این کنترلگر با عملکرد بالا بهره وری سیستم ها را بهبود بخشید. پیشرفته ترین امکانات مانند وجود lcd بر روی این cpu ها که امکان برنامه نویسی و مانیتورینگ را به اپراتور و مهندسین برق می دهد، در محصولات تولیدی این سری وجود دارد و همین امر باعث تمایز آن ها از دیگر کنترلرها می شود. برای دریافت لیست قیمت انواع plc زیمنس میتوانید با تتاصنعت نمایندگی پی ال سی زیمنس تماس بگیرید.

آینده باور نکردنی با PLCSIM Advanced

گزینه های جدیدی مانند PLCSIM Advanced مرز بین دنیای واقعی و دیجیتال را محو می کند: آنها شبیه سازی مجازی، آزمایش و راه اندازی کنترلرهای SIMATIC را فعال می کنند. به این ترتیب، خطاها یا نقاط ضعف را می توان حتی قبل از اینکه مشکلی در واقعیت ایجاد شود، از بین برد.

PLC زیمنس چیست؟

SIEMENS PLC یک کنترل‌کننده منطقی قابل برنامه‌ریزی (PLC) که به آن کنترل‌کننده قابل برنامه‌ریزی نیز گفته می‌شود، نامی است که به نوعی از رایانه داده می‌شود که معمولاً در برنامه‌های کنترل تجاری و صنعتی استفاده می‌شود.

کدام نرم افزار برای PLC زیمنس استفاده می شود؟

زیمنس دستگاه های برنامه نویسی SIMATIC Field PG را به عنوان یک پلت فرم قدرتمند و مستحکم برای نرم افزار مهندسی STEP 7 توصیه می کند، به خصوص زمانی که یک ایستگاه مهندسی نیز برای راه اندازی، سرویس و نگهداری سیستم اتوماسیون استفاده می شود.

چند نوع PLC زیمنس وجود دارد؟

زیمنس چندین خط تولید PLC را در خانواده SIMATIC S7 تولید می کند. آنها عبارتند از: S7-200، S7-300 و S7-400. زیمنس Step 7 یک راه حل نرم افزاری یکپارچه قدرتمند برای اتوماسیون است و شامل محیط برنامه نویسی برای کنترلرهای منطقی قابل برنامه ریزی زیمنس (PLC) است.

آخرین PLC زیمنس کدام است؟

در ادامه بررسی تاریخچه plc زمنس به آخرین نسل پردازنده زیمنس یعنی سری 1500 میرسیم . پردازنده های SIMATIC S7-1500 – قلب سیستم کنترل واحدهای پردازش مرکزی (CPU) قلب PLC SIMATIC S7-1500 هستند. آنها برنامه کاربر را اجرا می کنند و کنترلر را با سایر اجزای اتوماسیون شبکه می کنند.

PLC زیمنس S7-300

PLC زیمنس S7-400

PLC زیمنس S7-1500