سافت استارتر ABB

سافت استارتر ABB

سافت استارتر چیست ؟

سافت استارتر چیست ؟ راه‌انداز نرم ( soft starter ) همراه موتورهای جریان متناوب استفاده می‌شود تا به صورت موقت بار و گشتاور واردشده بر سیستم انتقال قدرت را در زمان راه‌اندازی موتور کاهش دهد. استفاده از سافت استارت (سافت استارتر ABB ) تنش مکانیکی وارد شده بر موتور و محور و همچنین تنش ‌های الکترودینامیک واردشده بر کابل‌های قدرت و شبکهٔ توزیع نیروی الکتریکی را کاهش می‌دهد که موجب بالارفتن طول عمر سامانه می‌گردد.

سافت استارتر با کاهش دادن ولتاژ در زمان راه‌اندازی باعث کاهش گشتاور موتور القایی جریان‌ متناوب می‌شود. نحوه نصب سافت استارتر به صورت سری بین موتور و منبع تغذیه میباشد و با استفاده از فناوری‌های حالت جامد جریان موتور و در نتیجه ولتاژ اعمال‌شده بر آن را کنترل می‌کنند. در ادامه نقشه سیم بندی سافت استارتر را نمایش داده شده است.

نقشه سیم بندی سافت استارتر

سافت استارتر ABB با جلوگیری از ورود شوک الکتریکی به موتور طول عمر دستگاه را افزایش می دهند. این تجهیزات با بهینه سازی جریان استارت که درحالت راه اندازی عادی شوک زیادی به موتور وارد می کرد، به طول عمر مفید دستگاه کمک می کند. بدلیل ویژگی حفاظتی توکار موتور، موتور شما با وجود سافت استارتر در امنیت است. راه اندازی راحت و آسان این سافت استارترها، ازاتلاف وقت برای نصب و تنظیم دستگاه کاسته است.

در سافت استارتر آ ب ب هر آنچه برای راه اندازی جامع و کامل نیاز است وجود؛ دارد از کنتاکتور بای پس تا حفاظت اضافه بار. وجود مشخصه هایی جهت کاربردهای خاص، بهره وری را در این سافت استارترهای به حداکثر می رساند.کنترل گشتاور، پاکسازی پمپ و مشخصه هایی از این دست، از مزایایی سافت استارتر های شرکت ABB می باشد.

ویژگی های اصلی سافت استارتر های شرکت ABB:

  • افزاش بازده راه اندازی
  • افزایش بهره وری مصرفی
  • اطمینان از سلامت موتور
  • راه اندازی راحت و آسان
  • کاهش استهلاک مکانیکی دستگاه
  • کاهش جریان راه اندازی و شوک الکتریکی کمتر برروی موتور و شبکه
  • امکان پوشش موتورهای از 3 تا 1800 آمپر را دارا است.

برای خرید خرید سافت استارتر ABB و اطلاع از لیست قیمت سافت استارت ABB با شرکت تتا صنعت نمایندگی ABB در لاله زار تماس حاصل فرمائید.

سافت استارت های ABB همچون سایر محصولات این شرکت دارای تنوع زیادی می باشد. که در ادامه سری های مختلف آن آمده است: