کنتاکتور اشنایدر

کنتاکتور اشنایدر الکتریک جهت کاربرد های مختلف در مدل‌ها و سری ‌های مختلف تولید میشود.

شرکت اشنایدر الکتریک فرانسه از قدیمی‌ترین و بزرگترین شرکتهای ساخت تاسیسات الکتریکال جهت کاربردهای برق صنعتی و اتوماسیون صنعتی میباشد و کنتاکتورها نیز از اجزا جدایی ناپذیر تابلو برق در هر کارخانه و صنعت و حتی در ساختمانهای مسکونی و اداری میباشد.

چنانچه آشنایی با کنتاکتور ندارید این مقاله را بخوانید (کنتاکتور چیست؟)

چنانچه قصد خرید کنتاکتور اشنایدر را دارید نکات زیر را حتما لحاظ قرار دهید.

1. مواظب باشید کنتاکتور تقلبی نخرید اصولا هر کالایی که برند میشود و هر محصول هر شرکتی که برند میشود افراد سودجو در پی تولید تقلبی آن محصولات بر می آیند.کنتاکتور اشنایدر نیز از این مقوله مستثنا نمی باشد. متاسفانه در بازار ایران کنتاکتور‌های اشنایدر به وفور یافت میشود. و افراد سودجو این اجناس را بجای اجناس اصلی به شما می دهند. در نظر داشته باشید از لحاظ ظاهری کنتاکتورهای اصلی اشنایدر با کنتاکتورهای تقلبی اشنایدر هیچ تفاوتی نمیکنند. و چه بسا هنگام مقایسه، بعضا کنتاکتورهای تقلبی را در ظاهر به عنوان اصلی شناسایی میکنیم. اگر در این مورد بیشتر میخواهید بدانید این مقاله را بخوانید (روش شناسایی اجناس اصلی با تقلبی اشنایدر الکتریک)

2. دومین دلیل جهت خرید کنتاکتور اشنایدر که باید دقت کنید اپلیکیشن یا کاربری شما میباشد اشنایدر الکتریک جهت کارهای مختلف کنتاکتورهای مختلف را ارائه کرده است.

کنتاکتور های تک پل، دو پل، سه پل، چهار پل، کنتاکتورهای چپ گرد و راست گرد.

کنتاکتورهای چپ گرد و راستگرد دو کنتاکتور در یک پک میباشند که با یکدیگر اینرلاک مکانیکی شده اند که چنانچه کنتاکتور چپگرد در مدار باشد کنتاکتور راست گرد در وصل نمیشود و برعکس.

3. سومین مورد جریان قابل تحمل کنتاکتور میباشد که این بستگی به بار شما دارد.

پلاک روی کنتاکتور گویای تمامی مشخصات کاربردی کنتاکتور میباشد و در جدولی که روی پلاک نصب شده شما میتوانید جریان نامی و حداکثر جریان لحظه‌ای مجاز کنتاکتور را در کاربری‌ های مختلف اعمم از: راه اندازی جهت بارهای القایی (موتورهای القایی) که ممکن است بصورت مستقیم یا بصورت ستاره مثلث راه اندازی راه اندازی شود. و کاربرد های روشنایی را ملاحظه فرمایید.

4. چهارمین مورد جهت خرید کنتاکتور اشنایدر ولتاژ بوبین کنتاکتور میباشد. شرکت اشنایدر الکتریک مثل تمامی برند های معتبر دیگر برای ولتاژ های مختلف کنتاکتور تولید کرده است. ولتاژ هایی که کاربرد زیادی دارند 12 و 24 ولت AC و DC همنچنین 110VDC، 220VDC، 380VDC

کنتاکتور های 380VDC در تابلو هایی کاربرد دارند که تابلو فوق فاقد نول می باشد. همنچنین کنتاکتور های 110 ولت AC/DC ،24 و 48 ولت AC/DC در کاربرد هایی نظیر آسانسور و بالابر استفاده میشوند.

بیشتر بخوانید:

در بخش زیر سری های مختلف کنتاکتور اشنایدر معرفی شده است:

کنتاکتور چیست ؟

کنتاکتور اشنایدر یک کلید الکترومغناطیسی است که برای راه انداز الکترو موتورهای سه فاز و تک فاز با انواع روش های راه اندازی مختلف استفاده میشود.

ویژگی های کنتاکتور اشنایدر الکتریک چیست ؟

1- دارای انواع تیپ کاری مختلف برای انواع الکترو موتور های سه فاز و تکفاز
2- کیفیت و متریال بسیار با کیفیت
3- عملکرد بسیار خوب و عمر مکانیکی بسیار بالا
4- کم صدا و سریع
5- دارای انواع مختلف بوبین با ولتاژ کاری متنوع AC و DC برای استفاده در صنایع مختلف