نمایندگی فروش انواع اینورتر و درایو اشنایدر در ایران |  معرفی جامع اینورتر اشنایدر

تتاصنعت نمایندگی فروش انواع اینورتر و درایو اشنایدر در ایران است و شما میتوانید برای دریافت کاتالوگ و لیست قیمت انواع اینورتر اشنایدر با کارشناسان واحد فروش تتا صنعت تماس بگیرید. حال به معرفی تاریخچه درایو های اشنایدر می پردازیم.نمایندگی فروش انواع اینورتر اشنایدر | فروش انواع درایو اشنایدر سری Altivar | لیست قیمت کاتالوگ و دفترچه راهنمای اینورتر اشنایدر

تاریخچه اینورتر اشنایدر

از زمانی که موتور های الکتریکی اختراع شد، همواره تغییر سرعت این موتورها نیز مورد نیاز بود. همانطور که میدانید موتور های الکتریکی از لحاظ ولتاژ تغذیه به دو دسته متناوب و مستقیم دسته بندی می شوند. سالها پیش به دلیل کنترل دور راحت و دقیق موتور های جریان مستقیم، این موتور ها از جایگاه ویژه ای در صنعت برخوردار بودند، و هر کجا حرف از کنترل سرعت به میان میامد، موتورهای القایی یا همان متناوب، حرفی برای گفتن نداشتند. تا اینکه با پیشرفت الکترونیک و ادوات نیمه هادی، اینورتر ها اختراع شد. از آن روز به بعد بود که نقش موتور های القایی پر رنگ و پر رنگ تر شد، تا جایی که امروزه در کمتر کارخانه ای موتور های جریان مستقیم را میتوان دید.

اینورتر چیست ؟

اینورتر از نظر لغوی به معنای مبدل یا معکوس کننده می باشد و در صنعت برق و اتوماسیون به تجهیزی گفته می شود که ولتاژ مستقیم DC را به ولتاژ متناوب AC تبدیل می کند. اینورتر ولتاژ AC ورودی با ولتاژ و فرکانس مشخص را دریافت و آن را با یکسوکننده های موجود به DC تبدیل می کند. سپس ولتاژ  DC را با تبدیل به AC و با ولتاژ و فرکانس قابل تغییر در خروجی تحویل می دهد. قابل تغییر بودن ولتاژ و فرکانس در خروجی اینورترها باعث شده تا از این تجهیز را بتوان به طور ویژه برای راه اندازی و کنترل دور موتورها استفاده نمود.

به عبارت دیگر اینورترها نوعی از کنترل‌کننده ‌های دور (سرعت) و راه ‌انداز موتور هستند که با تغییر هم‌زمان فرکانس و ولتاژ اعمالی  به الکتروموتور، کار می‌کنند. در این تغییر ، اگر نسبت ولتاژ به فرکانس ثابت نباشد گشتاور مطلوب جهت راه اندازی و کارکرد موتور تامین نخواهد شد.

اینورترها همچنین قابلیت تبدیل برق تک فاز به سه فاز را نیز دارند که همین ویژگی آن ها سبب شده تا در مجموعه هایی که دارای برق تکفاز می باشند برای کنترل سرعت و گشتاور موتورهای سه فاز مناسب باشد.

در صنعت اینورترها با نام های مختلفی از جمله : درایو سرعت متغیر، درایو فرکانس متغیر ، درایو قابل تنظیم و … شاخته می شوند.

اینورتر اشنایدر سری Altivar

شرکت اشنایدر الکتریک یکی از بهترین و بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات الکتریکی با سابقه طولانی از 1836 میلادی به شمار می رود. این شرکت با سابقه چندین ساله و با کیفیت بالای محصولات خود توانسته است اعتماد مصرف کنندگان را جلب کند.

دامنه وسیع تولیدات این شرکت شامل موارد زیر است:
برق ساختمان و تجهیزات ساختمان های هوشمند BMS
تجهیزات تابلویی برق صنعتی

تجهیزات اتوماسیون صنعتی
تجهیزات فشار قوی

کیفیت بالا و تولید مدل های مختلف جهت کاربردهای متفاوت صنعت، باعث شده اینورترهای شرکت Schneider Electric همیشه جزء بهترین اینورتر های تولید شده در دنیا باشد.

تا الان سری های زیادی از اینورتر توسط این شرکت تولید شده، که بعضی از مدل ها نظیر ATV31 و ATV11 از رده خارج و دیگر تولید نمیشوند. و جایگزین با مدلی دیگر معرفی شده است.

اخیرا شرکت اشنایدر جهت حفظ بازار خود در صنعت دنیا به خصوص در کشورهای کمتر توسعه یافته، همچون دیگر رقبای اروپایی خود، اینورتر های اقتصادی نظیر سری ATV310  و ATV610 را جهت رقابت با تولید کنندگان چینی، به بازار عرضه کرده است.

جهت مشاهده مشخصات فنی و مقایسه انواع اینورتر و دریافت کاتالوگ انواع اینورتر اشنایدر  اینجا کلیک کنید.

برای اطلاع از قیمت اینورتر اشنایدر با شرکت تتا صنعت نماینده اینورتر اشنایدر در ارتباط باشید.

در پایان به معرفی سری های مختلف اینورتر های شرکت Schneider Electric می پردازیم.

مفهوم آلتیوار به چه معناست ؟

Altivar Process یک درایو خدمات گرا است که به لطف قابلیت های دیجیتال تعبیه شده برای کاهش هزینه و افزایش بهره وری در تاسیسات و فرآیندهای صنعتی طراحی شده است. اینورتر های آلتیوار اشنایدرمجموعه ای از درایوهای آماده و مهندسی شده و سفارشی سازی شده است که بر حداکثر بهره وری متمرکز شده اندو برای کنترل موتور سه فاز با قابلیت های اتصال استثنایی استفاده میشوند.

کابردهای اینورتر اشنایدر سری آلتیوار

به درایو برای ماشین هوشمند خود نیاز دارید؟ درایوهای سرعت متغیر Altivar Machine به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با طیف وسیعی از ماشین‌ها و کاربردهای آن‌ها مانند بالابر و جرثقیل، پمپ، فن، نوار نقاله، نساجی، حمل و کار مواد، میکسر، بسته‌بندی و کمپرسور سازگار باشند.

لیست قیمت اینورتر اشنایدر

شما میتوانید برای دریافت لیست قیمت و کاتالوگ انواع اینورتر اشنایدر با تتاصنعت نمایندگی فروش اینورتر اشنایدر در ایران تماس بگیرید.