PLC اشنایدر

تاریخچه plc و تحولات آن :

قبل از طراحی و تولید PLC ها ماشین های صنعتی توسط رله های الکترو مکانیکی و کنتاکتور کنترل می شدند و تابلو کنترلی آنها به تابلوهای رله کنتاکتوری معروف بود. در حقیقت جهت مدار فرمان تجهیزات قطع و وصل ماشین های الکتریکی از رله و کنتاکتور استفاده می‌شد و در ماشین آلات پیچیده تعداد این رله ها و کنتاکتور ها به صدها عدد می رسید. PLC اشنایدر یکی از بهترین و با کیفیت ترین پی ال سی موجود در بازار میباشد که در ادامه به طور کامل به معرفی محصول و انواع آن می پردازیم جهت خرید و اصلاع از لیست قیمت با تتاصنعت نمایندگی PLC اشنایدر در ارتباط باشید.

تاریخچه plc اشنایدر

این سیستم کنترلی معایب غیر قابل چشم پوشی داشت :

  1. پیچیده بودن طراحی
  2. فضای اشغالی زیاد توسط رله ها و کنتاکتور های کمکی در مدار فرمان
  3. مشکل عیب یابی در تابلو برق ها به دلیل سیم پیچی پیچیده
  4. هزینه تعمیر و نگهداری زیاد
  5. مشکل بودن تغییر در ساختار و یا آورهال یا بهینه کردن دستگاه

معایب فوق جرقه ای شد که تولید کنندگان به دنبال جایگزین بهتری باشند.

پدر PLC :

ریچارد مورلی (Richard E. Morley) که پدر PLC نامیده شد. طرح یک کنترل کننده منطقی یا به عبارت دیگر PLC را نوشت. انتظارت اصلی که برای این کنترل کننده در نظر گرفته بود در ادامه بررسی می کنیم:

  1. پدر PLC ریچارد مورلیدر پروسه هیچ دخالتی نشود مگر این که برنامه نویسی شده باشد.
  2. به صورت مستقم روی حاظفه انجام شود.
  3. آرام تر عمل کند (که بعد ها این گزینه را برای طراحی PLC مناسب ندید).
  4. طراحی نیرومندی داشته باشد تا در محیط های صنعتی عملکرد خوبی داشته باشد.
  5. برای برنامه نویسی زبان انحصاری داشته باشد (Ladder Logic).

سر انجام وی با همکارانش که به دنبال سرمایه گزار بودند، کپانی جدیدی به نام مدیکون (modular digital controller=Modicon) تاسیس کردند. همزمان شرکت جنرال موتور به دنبال پیشرفت صنعت خود و چیزی مانند PLC بود که با شرکت مدیکون قراردارد بست. بعد ها جنرال الکتریک نیز با مدیکون. و نهایتا کمپانی مدیکان فروخته و به اشنایدر الکتریک ملحق شد. واژه Modicon در سری های مختلف PLC اشنایدر به دلیل همین بیشینه ی تارخی آنها می باشد.

PLC Modicon :

PLC های Modicon عملیات صنعتی را به روشی پایدار، کارآمد و انعطاف پذیر کنترل می کنند و از آسیب پذیری های جدید در اتصالات محافظت میکند. طیف گسترده PLC های اشنایدر برای ماشین آلات صنعتی از ماشین های کوچک گرفته تا ماشین های پیشرفته اتوماسیون،برای پاسخگویی به نیازهای اتوماسیون شما طراحی و تولید شده است.

در ادامه با انواع PLC اشنایدر اشاره شده است.

جهت مشاهده مشخصات فنی و مقایسه انواع PLC اینجا کلیک کنید.

برای خرید و اطلاع از لیست قیمت PLC اشنایدر با تتا صنعت نمایندگی فروش پی ال سی اشنایدر تماس بگیرید.

کدام برنامه برای برنامه نویسی پی ال سی اشنایدر استفاده میشود؟

برای پروگرام انواع پی ال سی اشنایدر از نرم افزار Unity Pro استفاده میشود.

ویژگی ها و کاربردهای انواع پی ال سی اشنایدر چیست؟

طیف گسترده ای از PLC ما برای ماشین های صنعتی به معنای نوآوری است و طیف کاملی از راه حل ها را برای رفع نیازهای اتوماسیون شما ارائه می دهد. از ماشین‌های کوچک خودکار گرفته تا اتوماسیون ماشین‌های پیشرفته، پیشنهاد قوی ما از راه‌حل‌های اتوماسیون قابل اعتماد ماشین‌ها و فرآیندها را در صنایع تولیدی بهبود می‌بخشد.

لیست قیمت انواع PLC اشنایدر

شما میتوانید برای دریافت لیست قیمت و خرید انواع PLC اشنایدر با کارشناسان واحد فروش ما تماس بگیرید و یا درخواست خود را از طریق تلگرام یا واتس آپ شرکت ثبت نمایید.