نمایندگی فروش کلید دو ظرفه برق شهر و دیزل ژتراتور چینت | کلید دو طرفه برق شهر و ژنراتور چانت

کلیدهای دو طرفه برق شهر و ژنراتور و یا کلید چنج اور برق شهر و ژنراتور چینت  که در دو مدل (کلید دو طرفه موتور دار چنت و کلید دو طرفه دستی چینت ) میباشند، جهت انتقال برق یک خانه (یا کسب و کار) از شبکه برق تجاری به یک ژنراتور محلی در صورت وقوع  قطعی برق طراحی شده است از کلید چنج اور دستی چانت همچنین به عنوان “سوئیچ های انتقال” شناخته می شوند، کلید های چنج اور چانت CHINT مستقیماً به ژنراتور، منبع تغذیه تجاری یا خط و خانه وصل می شوند. هنگامی که صاحب خانه یا صاحب کسب و کار دچار قطعی برق می شود، می تواند از طریق یک سوئیچ تعویض به ژنراتور تغییر مسیر دهد. اگرچه ده ها نوع مختلف سوئیچ تغییر وجود دارد، اکثر آنها در یکی از دو دسته مختلف قرار می گیرند: خودکار و موتور دار یا دستی. با سوئیچ تغییر خودکار، برق به طور خودکار در هنگام قطع برق تغییر می‌کند و به ژنراتور متصل میشود و نیاز به تعویض دستی را از بین می‌برد. اما با یک سوئیچ تعویض دستی، صاحب خانه باید یک کلید را بچرخاند تا برق مصرفی از شبکه تجاری به ژنراتور تبدیل کند. به زبان بسیار ساده تابلو برق چنج آور، تابلو برقی است که بتواند به‌صورت اتوماتیک بین دو ورودی برق جابجایی ایجاد کند. فرض کنید از یک ups یا ژنراتور اضطراری استفاده می‌کنید، با قطع برق شهر به‌صورت خودکار ورودی برق از برق شهری به برق ژنراتور اضطراری یا ups جابه‌جا می‌شود. در واقع از دو منبع ورودی یک خروجی داریم که در صورت عدم اتصال هر کدام، از ورودی دیگر استفاده می‌شود.

کلید دو طرفه ( چنج اور ) دستی چینت CHINT

در کلید چنج اور دستی برق شهر و دیزل ژنراتور سری NH40  چانت CHINT  ورودیهای 1 یا 2 بوسیله چرخش یک اهرم به صورت دستی به خروجی 1 یا 2 وصل می شود. بدین صورت که با چرخش اهرم به یک سمت به طور مثال ورودی 1 به خروجی 1 متصل شده و با چرخش اهرم به سمت دیگر ابتدا اتصال ورودی 1 از خروجی 1 قطع شده و سپس ورودی 2 به خروجی 2 متصل می گردد. این قطع و وصل به واسطه مکانیزم فنری که داخل کلید چنج اور دو طرفه دستی چینت چانت نصب شده جهت جلوگیری از جرقه زدن (ARC) ناشی از قطع و وصل در کسری از ثانیه صورت می گیرد. کاربرد این کلید در اتصال برق شبکه و ژنراتور به مصرف کننده می باشد. به این شکل که ورودی 1 کلید را به برق شهر و ورودی 2 کلید را به ژنراتور و خروجی کلید را به مصرف کننده اصلی وصل کرده که در صورت قطع برق شهر، با چرخش اهرم کلید مصرف کننده از برق شهر جدا و به برق ژنراتور متصل می گردد.

کلید دو طرفه دستی چینت | کلید چنج اور دستی چانت

کلید دو طرفه اتوماتیک (موتوردار)  چینت CHINT

کلید دو طرفه یا چنج اور موتور دار ( اتوماتیک ) چینت یا چنت CHINT دارای دو ورودی و دو خروجی می باشد. در کلید چنج اور اتوماتیک چانت ولتاژ از ورودیهای 1و 2 گرفته شده و وارد مدار الکتریکی کنترل داخل کلید میشود. مدار کنترل داخل کلید این نمونه های ولتاژ را از نظر سطح ولتاژ به صورت دائم کنترل کرده و در صورت  افزایش ولتاژ  یا کاهش ولتاژ در هریک از ورودیها ارتباط آن ورودی را از خروجی قطع کرده و ورودی دیگری را به خروجی متصل می نماید.

مکانیزم اتصال و قطع ورودی ها به خروجی در کلید دو طرفه موتور دار چنت از طریق یک موتور گیربکس داخلی میباشد و  بصورت خودکار می باشد. مقدار اضافه یا کاهش ولتاژ که منجر به انتقال ورودی دیگر به خروجی شود و همچنین زمان انتقال از یک ورودی به ورودی دیگر توسط پارامترهای کلید قابل تعریف به وسیله کاربر می باشد. تنظیم پارامترهای توسط یک صفحه کلید که روی آن نصب است قابل تغییر و تعریف توسط کاربر می باشد. کاربرد این کلید در اتصال مصرف کننده به برق شبکه ( برق شهری) و یا ژنراتور می باشد. بدین گونه که با اتصال ورودی به برق شهر و ورودی 2 به برق ژنراتور و اتصال دو خروجی به مصرف کننده در صورت وجود اشکال در برق شهر، به صورت خودکار برق شهراز مصرف کننده قطع شده و برق ژنراتور به مصرف کننده متصل می گردد و زمانی که برق شبکه به حالت عادی برگردد، برق ژنراتور از مصرف کننده قطع و مجددا برق شهر به مصرف کننده متصل می گردد.  این کلید دارای حفاظت در برابر اضافه کار و اتصال کوتاه به شکل فیکس یا ثابت  می باشد.

انواع کلید چنج اور دستی و خودکار چینت در زیر قابل مشاهده میباشد:

 

انوال کلید چنج اور چانت CHINT

کلید های دو طرفه چینت در دو مدل دستی و خودکار در دسترس میباشد. سری NH40 برای مدل دستی با اهرم روتاری و سری NZ7 برای مدل خودکار در فروشگاهه تتاصنعت نمایندگی چانت موجود میباشد.

لیست قیمت کلید دو طرفه چنج اور چینت CHINT

شما میتوانید برای دریافت لیست قیمت انواع کلید دو ظرفه دستی و موتوردار چنت با تتاصنعت نمایندگی چانت در لاله زار و تهران تماس بگیرید.