فیبر نوری آتونیکس

سنسور های فیبر نوری از کابل فیبر نوری و تقویت کننده تشکیل شده اند. برای هر نوعی از سنسور فیبر نوری ( fiber-optic sensor ) کابل فیبر نوری مناسب با سنسور فوق طراحی و تولید شده است. معمولا این کابل ها به دو صورت: کابل های شیشه ای و کابل های پلاستیکی طراحی شده اند، سنسور مورد نظر کاربر ممکن است با کابل های شیشه ای یا پلاستیکی و حتی ممکن است با هر دو نوع کابل و یا توسط یک آداپتور قابل استفاده باشد. جهت خرید و اطلاع از لیست قیمت فیبر نوری و کابل فیبر نوری برند آتونیکس با تتا صنعت نماینده محصولات آتونیکس در ارتباط باشید.

محصول فوق در کاربردهای مختلف به خصوص آشکار سازی اشیاء کوچک قابل استفاده می باشند. از ویژگی های بارز فیبر نوری آتونیکس میتوان به تشخیص دقیق، زمان پاسخ سریع و محدوده وسیع کاری آنها اشاره کرد.

جهت دانلود PDF کاتالوگ (دیتا شیت) فارسی سنسور فیبر نوری Autonics کلیک کنید.

در ادامه با سری های مختلف آمپلی فایر فیبر نوری آتونیکس آمده است:

کابل فیبر نوری آتونیکس

همان طور که در مقاله سنسور نوری توضیح دادیم سنسور های نوری به سه دسته یکطرفه، دوطرفه و آینه ای دسته بندی میشوند. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 کابل های فیبرنوری نیز بهدو دسته تقسیم می شوند

  • کابل های یکطرفه : که دارای یک  سر حسگر با دو رشته سیم برگشتی به سنسور امیتر و گیرنده هستند. این سری کابل ها برای فاصله های کوتاه قابل استفاده است و نیازمند نصب هیچ تجهیز دیگری جهت آشکار سازی هدف نیستند.

 

  •  کابل های دو طرفه : که دارای دو سر حسگر مجزا هستند و با فاصله از هم نصب میشوند و هنگامی که شعاع نوری ما بین آنها شکسته شود یک خروجی را تریگر میکنند. در نصب این سری کابل ها نیازمند دو عدد کابل مشابه نیاز است که یکی به سمت امیتر و دیگری به سمت گرینده باید متصل شود.

شرکت آتونیکس رنج متنوعی از کابل های فیبر نوری را طراحی و تولید کرده است. کابل های فیبر نوری سری FD ،FT ،FL ،GD و GT در اشکال مختلف، متد های تشخیص مختلف (دوطرفه، یک طرفه و یک طرفه همگرا) و جهت تشخیص (تخت، بالا و جانبی) در دسترس می باشند.